منطقه 9

خبر

نویسنده:
1396/03/27
ثبت‌نام اینترنتی کتاب‌های درسی شروع شد
روابط‌عمومی آموزش و پرورش منطقه از آغاز ثبت سفارش اینترنتی کتاب‌های درسی مقطع ابتدایی و پیش‌دانشگاهی خبر داد. «اردشیر مرادی» با اعلام این خبر گفت: «ثبت سفارش کتاب‌های درسی مقاطع پیش‌دانشگاهی و ابتدایی از طریق سامانه www.irtextbook.ir یا www.irtextbook.com آغاز شده است.» مرادی با بیان اینکه امسال ثبت‌نام کتاب‌های فنی و حرفه‌ای هم از طریق سامانه انجام می‌شود افزود: «ثبت سفارش این کتاب‌ها هم از تیرماه آغاز به کار می‌کند.» اهالی برای کسب اطلاعات بیشتربا شماره 66043621 تماس بگیرند.

توزیع سبدکالا بین 50خانواده نیازمند
اهالی محله دکتر هوشیار سبد کالا و ارزاق مورد نیاز 50 خانواده‌ نیازمند را تهیه کردند. «سیده سکینه آقایی نیارکی» مدیر مؤسسه خیریه باب‌الحوائج(ع) در این‌باره گفت: «به همت خیّران محله، شورایاران و اهالی محل توانستیم مواد غذایی مورد نیاز و وسایل لازم را همراه با سبد کالا برای بیش از 50 خانواده نیازمند آماده و به آنها در ماه مبارک رمضان تحویل دهیم.» وی در ادامه افزود: «اگر تعداد بیشتری از اهالی و خیّران برای انجام این کار خیر با این مؤسسه مشارکت داشته باشند، می‌توان خانواده‌های نیازمند بیشتری را حمایت کرد. به همین خاطر اهالی برای کسب اطلاعات بیشتر و اهدای کمک‌های خود می‌توانند با شماره 66000002 تماس بگیرند.»

مشارکت ساکنان منطقه
در کمک به مددجویان کمیته امداد

اهالی و خیّران برای کمک به مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) می‌توانند در تهیه سبدارزاق، پوشاک و وسایل زندگی مشارکت کنند. «سیامک محتشم» رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) منطقه در این‌باره گفت: «طرح حامی در ماه رمضان با هدف کمک به نیازمندان در منطقه اجرا می‌شود. خیّران و نیکوکاران برای اهدای اقلام به خانواده‌های نیازمند منطقه می‌توانند با ایجاد ارتباط با کارشناسان کمیته امداد در این طرح مشارکت داشته باشند.» اهالی می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در ساعات اداری با شماره 44564242 تماس بگیرند.

توزیع دفترچه جریمه نمادین بین پلیس‌های افتخاری
پلیس راهور منطقه برای آشنایی دانش‌آموزان با قوانین راهنمایی و رانندگی و جذب پلیس افتخاری، دفترچه‌های جریمه نمادین را در مدارس منطقه توزیع کرد. «سروان آرش بازگیر» رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک دراین‌باره گفت: «در این طرح دانش‌آموزان با در دست داشتن دفترچه جریمه نمادین در جایگاه پلیس افتخاری می‌توانند بی‌توجهی والدینشان به قوانین راهنمایی و رانندگی در خیابان‌های منطقه را به‌صورت نمادین در دفترچه جریمه یادداشت و مانع از ارتکاب جرم آنها شوند.»

راه‌اندازی نمایشگاه عفاف و حجاب در مجموعه شهربانو
نمایشگاه عفاف و حجاب با حضور بانوان کارآفرین تا عیدسعیدفطر در مجموعه شهربانو برپاست. «فروغ فرجی» مدیر مجموعه شهربانو در این‌باره گفت: «این نمایشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان با هدف‌‌ ترویج سبک اسلامی‌ـ ایرانی، اشتغالزایی و توانمندسازی بانوان راه‌اندازی شده است و بانوان کارآفرین محصولات دست‌‌ساز و هنری خود را در معرض دید و فروش قرار داده‌اند.» فرجی در ادامه گفت: «غرفه آموزش مهارت صنایع‌دستی، مشاوره، عکسخانه، افطاری ساده و استفاده از سالن آبی از سایر برنامه‌های فرهنگی این نمایشگاه است.»

برپایی سفره‌ افطاری ساده در 4 مسجد
مساجد محله سرآسیاب مهرآباد تا پایان ماه مبارک میزبان بیش از 150روزه‌دار در سفره «افطاری ساده» هستند. «نرگس نادرخانی» مدیر سرای محله سرآسیاب مهرآباد در این‌باره گفت: «این طرح با کمک‌های نقدی هیئت امنا و شورایاری محله سرآسیاب مهرآباد از اول ماه رمضان هر شب در مساجد فاطمه‌الزهرا(س)، علی‌النقی(ع)، علی‌بن موسی‌الرضا(ع) و مسجد عقیل با سفره‌های افطاری ساده پذیرای روزه‌داران است. اهالی مشتاق به شرکت در این امر خداپسندانه می‌توانند با شماره 66687764 تماس بگیرند.»

برپایی اردوهای زیارتی در روزهای باقی‌مانده از ماه مبارک
تورهای گردشگری برای بازدید از اماکن زیارتی برای استفاده روزه‌داران در منطقه برپا می‌شود. «حسین شهیدی» مدیر اداره گردشگری منطقه در این‌باره گفت: «اردوهای گردشگری با هدف ایجاد فضایی معنوی برای علاقه‌مندان به بازدید از اماکن زیارتی برگزار می‌شود. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این تورها می‌توانند به‌سراهای محله و نواحی شهرداری مراجعه کنند و پس از مشخص شدن تعداد شرکت‌کنندگان، خدمات رفاهی و وسایل ایاب و ذهاب در اختیار زائران قرار می‌گیرد.»

رقابت اهالی در مسابقه گنجینه معنوی
مسابقه «گنجینه معنوی» درکتابخانه قیصر امین‌پور با هدف انس بیشتر اهالی با قرآن برگزار می‌شود. «معصومه سادات عمارتی» مدیر مراکز فرهنگی و هنری منطقه و رئیس فرهنگسرای رویش با بیان این خبر گفت: «برای آشنایی نوجوانان و جوانان با آموزه‌های قرآنی و تأثیر آن در زندگی، مسابقه گنجینه معنوی به‌صورت کتبی و پیامکی در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود.» علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه می‌توانند با شماره 66688552 تماس بگیرند.

آموزش کیف‌دوزی و کفاشی به بهبودیافتگان
اداره آسیب‌های اجتماعی شهرداری منطقه، کارگاه آموزشی کیف‌دوزی و کفاشی برای بهبودیافتگان و رهایی یافته از اعتیاد برگزار می‌کند. «مرتضی رضایی» با بیان این خبر گفت: «این کارگاه با هدف اشتغالزایی و توانمندسازی بهبودیافتگان راه‌اندازی شده است و طی آن کارگاه‌های آموزشی به شرط کسب درآمد برگزار می‌شود. بهبودیافتگان از اعتیاد که بیش از یک‌ سال از پاکی آنها می‌گذرد، می‌توانند برای دریافت خدمات مهارت‌آموزی به واحد کارآفرینی اداره آسیب‌ها مراجعه کنند یا برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 66604900 تماس بگیرند.»ارسال پیام اشتراک 
 
 Security code